Více než 400 hostů z celkem 26 zemí. Více než 250 zástupců mezinárodních médií. Ve čtvrtek 2. listopadu proběhla v Dolních Břežanech v regionu STAR světová premiéra nové Škody Superb.

Mezi hosty byl mimo jiné český ministr dopravy Martin Kupka. Nový model Škoda Superb představili předseda představenstva společnosti Škoda Auto Klaus Zellmer, členové představenstva Martin Jahn a Johannes Neft a také Oliver Stefani, šéfdesignér automobilky Škoda. Jednou z hvězd večera byl bývalý člen představenstva značky odpovědný za výrobu a logistiku Michael Oeljeklaus, který se výrazně podílel na dnešních úspěších Škody.

Akce se uskutečnila v působivé sportovní hale od architektonické kanceláře Sporadical, která za svůj design dostala před pěti lety cenu Grand Prix architektů.

„Je to jedno z nejatraktivnějších míst pro život. Obec Dolní Břežany se velmi rozvíjí, modernizuje, klade důraz na podporu vzdělávání a architektury,“ uvedla mluvčí českého zastoupení značky Škoda Michaela Sklenářova. „Navíc se v obci nachází dvě vědecká výzkumná centra – ELI Beamlines Facility a HiLASE Centre, obě zaměřená na laserovou techniku, což je nám rovněž sympatické s ohledem na inovace a technickou vyspělost našich vozů.“

Škoda Auto za pronájem prostor přispěla do obecního rozpočtu velkorysou částkou 3 mil. Kč (bez DPH), která bude využita na volnočasové aktivity místních dětí.

Podívejte se na video ze světové premiéry nové generace Škody Superb v Dolních Břežanech: