Civilizace na této planetě psaly její dějiny. Vznikaly, dosahovaly vrcholů, kolabovaly a rodily se znovu nebo nenávratně mizely. Jedna střídala druhou. K čemu nám je jejich studium? Můžeme s pomocí zákonů, které je utvářely a definovaly jejich charakter, mít lepší kontrolu nad vlastním osudem? A co může udělat každý z nás, aby případná krize našeho západního světa byla co nejsnesitelnější?

Ve čtvrtek 25. ledna 2024 se v Regionálním informačním centru v Dolních Břežanech uskutečnila další ze série přednášek STAR Guest, kterou pravidelně organizuje vědecko-technologický klastr STAR. Pozvání tentokrát přijal Prof. Mgr. Miroslav Bárta, PhD., egyptolog a archeolog, zabývající se srovnávajícím studiem civilizací.

Prezentace prof. Bárty vycházela z jeho populární knihy Sedm zákonů, jež se stala Českým bestseller 2021 v kategorii Odborná a populárně naučná literatura. Kniha nabízí možnost podívat se na dnešní svět jako součást dlouhé časové řady dějin, procesů i dílčích událostí, jejichž charakteristiky prozrazují, že existuje sedm univerzálních zákonů, kterým podléhají všechny civilizace. I my. Více o životě a díle prof. Bárty se můžete dozvědět ZDE

Již brzy Vám představíme dalšího hvězdného hosta.