12. prosince 2019 se uskutečnilo další setkání ze série pravidelných akcí STAR Company. Pokaždé účastníky přivítá jiná firma z regionu STAR, která otevře své dveře, podělí se o své nejcennější zkušenosti a provede po provozu. Zájemci se mohou zeptat nejvýše postavených zástupců firem a navázat vzájemnou spolupráci.

Tentokrát se představila firma EXBIO Praha, a.s., ryze česká biotechnologická společnost s vlastním vývojem, výrobou a celosvětovou obchodní sítí. Komplexní portfolio zahrnuje více než 4 000 produktů pro výzkum a klinickou diagnostiku v oblasti hematologie, imunologie, rakoviny, kmenových buněk a buněčné biologie. Byla založena před více než 20 lety a od roku 2010 sídlí v moderním výzkumném a technologickém centru EXBIO ve Vestci u Prahy. Aktuálně zaměstnává 80 pracovníků. V roce 2018 činil celkový obrat 160 mil. Kč.

„Dnešní návštěva skvělé biotechnologické firmy Exbio, která je součástí slibně se rozvíjejícího STAR regionu, je úžasným příběhem vědeckého spin offu, který má dnes přes 80 zaměstnanců, exportuje, má produkt s vysokou přidanou hodnotou a možnosti dalšího růstu. To je cesta od montoven k high tech průmyslu. Takové firmy v regionu chceme a pro takové firmy STAR vytváříme,“ prohlásil Věslav Michalik, předseda správní rady STAR a starosta Dolních Břežan.