V pátek 24. listopadu 2023 navštívil v doprovodu poslankyně Barbory Urbanové region STAR britský velvyslanec Matt Field. Program zahájil jednáním se starostou a zástupci Dolních Břežan, kteří mu představili historické proměny zanedbaných obecních ploch v jedno z nejatraktivnějších míst pro život a podnikání v České republice.

Pan velvyslanec si prošel Keltský park a revitalizované prostory u náměstí. V Kulturním a informačním centru se dozvěděl více o keltské historii a archeologickém bohatství Dolních Břežan. V základní škole procvičil prvňáčky v angličtině, prohlédl si moderní řemeslné dílny i působivou sportovní halu. Svou návštěvu zakončil exkurzí do laserových vědeckých center HiLASE, ELI Beamlines Facility a Inovačního centra Brain4Industry, zaměřeného na aditivní technologie.

V souvislosti s rozvojem Dolních Břežan směrem k vědě a výzkumu byla panu velvyslanci představena strategie rozvoje regionu STAR. „Bylo skvělé seznámit se s vizí, která stojí za investicemi do vzdělávání a infrastruktury,“ prohlásil po skončení návštěvy Matt Field na sociální síti X.

Děkujeme za milé setkání, sdílení zkušeností s vědecko-výzkumnými klastry ve Velké Británii a těšíme se na společné projekty.

Foto: OÚ Dolní Břežany