Za účasti řady významných hostů a za velkého zájmu veřejnosti proběhl 13. března 2019 Den Středočeského kraje na odborném veletrhu MIPIM ve Francii. Veletrh MIPIM je největší evropskou přehlídkou nemovitostí a investičních příležitostí. 

Středočeský kraj je kreativním regionem zaměřeným na inovace a perspektivní high-tech obory. Z pohledu domácích i zahraničních investorů je Středočeský kraj dlouhodobě jedním z nejatraktivnějších regionů České republiky.

Středočeská expozice na veletrhu MIPIM svým pojetím odkazuje na unikátní kulturně-architektonické dědictví a současně jedinečný rozvojový potenciál kraje. Kromě široké nabídky investičních příležitostí je v rámci expozice Středočeského kraje prezentován mj. i projekt mezinárodního laserového centra  ELI Beamlines, který je držitelem prestižního ocenění MIPIM AWARDS.

Veletrhu se účastní 3350 vystavovatelů z více než stovky zemí z celého světa, očekává se přitom přes 26 tisíc návštěvníků. Na již třicátém ročníku MIPIN se představí 5400 investorů, proběhne stovka konferencí, na nich promluví téměř čtyři stovky odborníků.

Zdroj text a foto: Středočeský kraj a © V. DESJARDINS – IMAGE & CO