Ve středu 5. května převzali po covidové pauze svá ocenění vítězové jedenáctého ročníku soutěže Vizionáři. Osobností projektu Vizionáři 2021 se stal Tomáš Mocek, vedoucí Centra HiLASE Fyzikálního ústavu AV ČR. Slavnostní ceremoniál proběhl v Caffesion Gallery na Střeleckém ostrově v Praze.

Soutěž Vizionáři je projektem nevládního sdružení na podporu českého inovačního podnikání CzechInno.  Zaměřuje se na vyhledávání, oceňování a zviditelňování výjimečných inovačních počinů v českém podnikání a spolupráci aplikovaného výzkumu s praxí, které mají významný technologický, společenský anebo sociální přínos. Odborná porota, tvořená zástupci renomovaných organizací a společností, ocenila zejména environmentálně zaměřené inovace a ty, které reagují na společenský a ekonomický vývoj po nástupu pandemie.

Titul Vizionář 2021 získalo šest subjektů včetně laserového centra HiLASE a čestná uznání udělila odborná porota dále desíti inovativním počinům. Jejich celý přehled najdete zde. O výsledcích soutěže jsme Vás informovali také tady.

Zdroj: Centrum HiLASE